Fotod Lihavõtte kohtumisest 12.05.2019

12. mail, Emadepäeval, toimus Tallinnas Ukraina Kreeka katoliku kiriku korraldatud lihavõttekohtumine. Kohtumise külalised olid Eesti vaimulike ja kloostrite, poliitiliste, sotsiaalsete ja kultuuritegijate esindajad, samuti Ukraina kogukonna esindajad ja meie koguduse liigid üle Eestist.

Koosoleku alguses esinesid tervitussõnaga katoliku kiriku apostellik administraator Eestis piiskop Philippe Jourdan, Ukraina Kreeka-Katoliku Kolme Käe Jumalaema kiriku preester Roman Kikh, Ukraina erakorraline ja täievoliline suursaadik Eesti Vabariigis pr Mariana Betsa ja Riigikogu liige Tarmo Kruusimäe. Kõnedes rõhutati ühtsuse, vastastikuse toetuse ja koostöö tähtsust ühiskonna ülesehitamiseks, kus igaüks tunneb end võrdse ja vajalikuna.

Kohtumise ajal oli külalistel võimalus nautida hunnitut muusikat ja imelist laulu, mida esitasid Oksana Sinkova, Elena Bražnik ja vokaalansambel “Kryla” koosseisus Ljubov Laur, Olena Duminika ja Ljudmila Gramyak.

Eesti külalistele esitleti ka ukraina lihavõtte traditsioone. Kiriku kogust lihavõttemunad, ukraina kunstniku Dmitri Dobrovolski ja pühapäevakooli “Nadiya” õpilaste maalide näitus, fotonäitus Tallinna Ukraina Kreeka katoliku kiriku koguduse elust äratasid publiku tähelepanu.

Bufett’i ajal oli kõigil külalistel võimalus üksteisega tutvuda, suhelda ja rohkem teada saada Ukraina Kreeka katoliku kiriku tegevusest Eestis. Koosoleku lõpus loositi välja traditsiooniline Ukraina lihavõttekorv, mis seekord läks Tartusse.

Kõik fotod üritusest asuvad siin