Ülestõusmispühade kohtumine Tallinnas

12. mail 2019, Emadepäeval, toimus Tallinnas Ukraina Kreeka-Katoliku Kiriku Kolmekäelise Jumalaema Tallinna koguduse poolt korraldatud Ülestõusmispühade kohtumine. Kohtumise külalisteks olid Eesti vaimulikud, poliitilikud, ühiskonna- ja kultuuritegelased, samuti ukraina kogukonna esindajad ja kiriku koguduse liikmed.

Koosviibimise alguses tervitussõnaga esinesid Katoliku kiriku apostellik administraator Eestis piiskop Philippe Jourdan, Ukraina Kreeka-Katoliku Kiriku Kolmekäelise Jumalaema koguduse preester Roman Kikh, Ukraina erakorraline ja täievoliline suursaadik Eesti Vabariigis pr Mariana Betsa ja Riigikogu liige Tarmo Kruusimäe. Kõnedes rõhutati ühtsuse, vastastikuse toetuse ja koostöö tähtsust ühiskonnas, kus igaüks tunneb end võrdse ja vajalikuna.

Kohtumise ajal oli külalistel võimalus nautida kaunist muusikat ja imelist laulu, mida esitasid Oksana Sinkova, Elena Bražnik ja vokaalansambel “Krõla” koosseisus Ljubov Laur, Olena Duminika ja Ljudmõla Gramyak.

Eesti külalistele esitleti ka ukraina lihavõtte traditsioone. Põsankõ (lihavõttemunad) kiriku kogust , ukraina kunstniku Dmõtro Dobrovolski ja pühapäevakooli “Nadija” õpilaste maalide näitus, fotonäitus Tallinna Ukraina Kreeka-Katoliku Kiriku koguduse elust tõmbasid publiku tähelepanu enda külge.

Bufett’i ajal oli kõigil külalistel võimalus üksteisega tutvuda, suhelda ja rohkem teada saada Ukraina Kreeka-Katoliku Kiriku tegevusest Eestis. Koosoleku lõpus loositi välja traditsiooniline Ukraina lihavõttekorv, mis seekord läks Tartusse.

Kõik fotod üritusest asuvad siin